Osaamisperustaisuus ja osaamistavoitteet OPS-työssä

Tervetuloa mukaan verkossa pidettävään opetussuunnitelmatapahtumaan! OPS-työ alkaa olla siinä vaiheessa, että on ajankohtaista miettiä osaamisperustaisuutta ja osaamistavoitteita niin tutkinto-, opintokokonaisuus- kuin opintojaksotasollakin. Tilaisuudessa haetaan vastauksia osaamisperustaisen opetussuunnitelman peruskysymyksiin: mistä se tulee, miten se tehdään ja mitä se on? Aiheeseen meitä perehdyttää Harri Keurulainen. Tilaisuus on avoin kaikille OPS-työtä tekeville, mutta kalenterikutsu on lähetetty koville ja toville sekä varadekaaneille (saa jakaa).

Tervetuloa mukaan verkossa pidettävään opetussuunnitelmatapahtumaan!

OPS-työ alkaa olla siinä vaiheessa, että on ajankohtaista miettiä osaamisperustaisuutta ja osaamistavoitteita niin tutkinto-, opintokokonaisuus- kuin opintojaksotasollakin. Tilaisuudessa haetaan vastauksia osaamisperustaisen opetussuunnitelman peruskysymyksiin: mistä se tulee, miten se tehdään ja mitä se on? Aiheeseen meitä perehdyttää Harri Keurulainen.

Tilaisuus on avoin kaikille OPS-työtä tekeville, mutta kalenterikutsu on lähetetty koville ja toville sekä varadekaaneille (saa jakaa).

published_with_subtitles 12.5.2023